Dla seniora
Seniorze! Sprawdź jak szybko i sprawnie poruszać się na stronie oraz zapoznaj się mini cyklem „Pierwsze kroki w Internecie”

Artyści

Zdjęcie profilowe artysty

Janusz Wawrowski

Uważany za jednego z najwybitniejszych polskich skrzypków swojego pokolenia. Koncertował w wielu prestiżowych salach w Polsce i za granicą. Za wybitną działalność artystyczną i społeczną został uhonorowany przez Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaczeniem Zasłużony dla Kultury Polskiej. Jest również laureatem wielu nagród m.in. nagrody Akademii Fonograficznej Fryderyk 2017 i 2019. Gra na skrzypcach Antonio Stradivariego zbudowanych w 1685 r. Jest to pierwszy i jedyny tej klasy instrument w powojennej Polsce.

https://www.wawrowski.com/

Zdjęcie profilowe artysty

Grzegorz Wilk

Autor muzyki, tekstów, wykonawca, artysta niezależny. Znany z programów telewizyjnych m.in. Jaka to melodia?, Twoja twarz brzmi znajomo. Współpracował z Teatrem Muzycznym Capitol czy Piotrem Rubikiem.  Włodzimierzem Korczem, Jackiem Cyganem, Romualdem Lipko. Poza autorskim albumem WOLF-FLOW, wziął udział w nagraniu wielu płyt. 

http://www.grzegorzwilk.pl/

Zdjęcie profilowe artystów

Wakarecy Piano Duo

Janusz Wawrowski podtytuł

Małżeński duet fortepianowy aktywnie działa zarówno w kraju jak i za granicą od 2013 roku. Zdobyli szereg prestiżowych nagród również na konkursach międzynarodowych. Reprezentowali Polskę m.in. na Dniach Polskich w Norwegii, gdzie odbyli także trasę koncertową. Dokonywali nagrań dla 2. Programu Polskiego Radia oraz lokalnych telewizji. 

Zdjęcie profilowe artysty

Jarek Wist

Wokalista, którego możliwości znacznie przekraczają trendy, do których przywykła polska publiczność. Wprowadził na scenę zapomniany już retro-pop, przypominając to, co w muzyce najważniejsze i najlepsze. Występuje jako solista najciekawszych projektów rozrywkowych, m.in. z orkiestrą Zygmunta Kukli czy Big Bandem Krzysztofa Herdzina. Jego najnowsza płyta Dolce Vitam przedstawienia szerokiej publiczności popularne i znane przebojów muzyki włoskiej z lat ‘50 i ’60. 

http://www.jarekwist.pl/

Zdjęcie profilowe artysty

Marcin Wyrostek

Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie akordeonu prof. Joachima Pichury, obecnie wykładowca macierzystej uczelni w Instytucie Jazzu. Założyciel i lider projektów: Tango Corazon, Coloriage, Music and Dance Show. Producent i wydawca własnych albumów, tras koncertowych oraz koncertów galowych. Pełnił także funkcję kierownika muzycznego wielu wydarzeń telewizyjnych. Dokonał szeregu nagrań dla polskich zagranicznych mediów.

https://www.wyrostek.com.pl/

Zdjęcie profilowe artysty

Duet Staśkiewicz-Markowski

Duet Staśkiewicz-Markowski to połączenie dwóch żywiołów i wybitnych indywidualności muzycznych, które przenikają się aby stworzyć niepowtarzalne interpretacje. Artyści poszukują wspólnej drogi dla wyrażenia emocji, kolorów i przestrzeni zawartych w muzyce. Wyjątkowe współbrzmienie skrzypiec i wiolonczeli stwarza im nieograniczone możliwości w kreowaniu dźwięku. Artyści grają na instrumentach pochodzących z pracowni lutniczej Stephana von Baehra.